Az egyedi szoftverek előnyei

Az egyedi szoftverek előnye az előre gyártott, ’instant’ szoftverekkel szemben, hogy a megrendelő sajátos, egyedi munkafolyamatait, igényeit hivatottak támogatni, kiszolgálni. Ezáltal növelik a hatékonyságot, megkönnyítik, felgyorsítják a munkatársak munkáját, így végső soron költséget takarítanak meg az ügyfél számára, és emellett számos üzleti probléma kezelésére is alkalmasak. Bátran állíthatjuk, hogy a megfelelő IT eszközökkel az ügyfél jelentős versenyelőnyhöz juthat!

Hogyan valósítjuk meg mindezt?

Ügyfeleink belénk fektetett bizalmát nagyra értékeljük, ezért arra törekszünk, hogy a projektjeink kockázatát, költségeit a lehetőségek szerint minél kisebbre csökkentsük. Ennek érdekében az alábbi szempontokat juttatjuk érvényre a munkánk során:

  • az alkalmazott fejlesztési módszert a megrendelői igényeknek megfelelően választjuk ki, azonban minden esetben fontos számunkra:
    • a megrendelő elégedettségének biztosítása a szoftver és a szoftver komponensek gyors és folyamatos szállításával (Continuous delivery – CD),
    • az egyes szoftver komponensek minőségével mérhető haladás,
    • a követelményrendszer változásainak egyszerű adaptálhatósága,
    • a megrendelővel való folyamatos kommunikáció biztosítása.
  • optimalizáljuk a rendszer futási környezetét (hardver, alkalmazás és adatbázis szerver ráfordítás minimalizálása),
  • az elkészítendő szoftver architektúráját úgy választjuk meg, hogy a szoftverkomponensek között minél kisebb legyen a függőség,
  • maximalizáljuk a rendelkezésre állást azzal, hogy robusztus, skálázható rendszert készítünk.

Annak érdekében, hogy a fejlesztési projektek során előállított termékek minden szempontból messzemenőkig megfeleljenek a megrendelő igényeinek, cégünk alapvetően az ún. ‘Agile’ szoftverfejlesztési módokat (pl.: Scrum) alkalmazza. Ezen metodikák áttekinthető, követhető és ellenőrizhető fejlesztési stratégiát tesznek lehetővé, valamint könnyen testre szabhatók az adott projekthez kapcsolódó elvárások alapján.

A fejlesztés során iterációs ciklusokat állapítunk meg, melyek a fejlesztés nagyobb léptékű beosztását teszik lehetővé. Ezen iterációs lépések eredményei a megrendelő számára bemutathatóak, de ami a leglényegesebb, mérhetőek. A projekt kezdeti időszakában meghatározott iterációs feladatok a legfontosabb funkciókra koncentrálnak, ezeket követi a normál, majd az alacsonyabb prioritású feladatok megoldása. Ily módon fokozatosan, az ügyfél számára nyomon követhető és átlátható, kontrollálható módon jutunk el a késztermék megvalósulásáig.